WYBÓR PIERWSZEGO SYNTEZATORA

Kiedy ktoś zacznie mówić o instrumentach klawiszowych jako o ogólnej grupie, na myśl zazwyczaj przychodzi nam pianino i fortepian. Nic w tym dziwnego, ponieważ instrumenty te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem po dziś dzień. W dzisiejszych czasach dużą wagę stawia się jednak na technologię i sprzęt elektroniczny, dlatego wśród instrumentów klawiszowych dominują takie sprzęty jak keyboardy i syntezatory. Te drugie zrobiły bardzo duży postęp przez ostatnie lata, bowiem kiedyś należało wejść w posiadanie drogiego syntezatora, by cieszyć się brzmieniem dobrej jakości, podczas gdy dziś dobrą jakość uzyskamy już dzięki tańszym instrumentom.

Syntezator z założenia ma jak najwierniej odwzorowywać znane nam brzmienia, lub pozwalać nam na tworzenie zupełnie nowych. Ta wszechstronność pomogła syntezatorowi zaskarbić sobie serca wielu muzyków. Jeżeli szukamy syntezatora, który będzie bardzo funkcjonalny, ale jednocześnie nie będzie kosztował fortuny, wówczas warto wybrać model Yamaha Reface DX. Najważniejszą zaletą instrumentu jest to, że pracuje on na module FM Sound Engine, który pozwala na tworzenie absolutnie nieograniczonej puli brzmień, a to w połączeni z wysoką jakością brzmienia, czyni z instrumentu doskonałą platformę dla aranżera, muzyka, który nagrywa, jak i podczas występów na scenie. Choć Yamaha Reface DX posiada minimalistyczny design, to niech on nas nie zwiedzie, ponieważ prawdziwe bogactwo możliwości znajduje się wewnątrz. Instrument ten jest bardzo dobrym wyborem dla wymagających i kreatywnych muzyków.

Na rynku muzycznym jest wielu producentów, którzy tworzą syntezatory z myślą o muzykach, którzy potrzebują dobrej jakości, ale nie mogą sobie pozwolić na wydanie bardzo dużej kwoty. Yamaha jest tylko jednym z nich, a obok tego producenta znajdziemy marki takie jak między innymi Novation.