Fractal Lights FL 205 RG, czyli laser o dużych możliwościach

Kluby muzyczne cieszą się bardzo dużą popularnością, która zdaje się rosnąć. Do takich miejsc przychodzimy z różnych powodów, aby posłuchać muzyki. Spotkać się z przyjaciółmi lub po prostu po to aby dobrze spędzić czas.

Klimat klubu muzycznego zależy w głównym stopniu od granej tam muzyki, a mówiąc „klub muzyczny” najczęściej myślimy o muzyce elektronicznej. Nic w tym dziwnego, bowiem takich klubów jest najwięcej i najmocniej utarły się w naszej świadomości. Do tego typu miejsc chodzimy również po to by obejrzeć spektakl gry świateł, który bardzo często jest nierozłącznym elementem większości występów. Efekty tego typu dzielą się na wiele rodzajów i mamy do wyboru reflektory, ruchome głowy czy stroboskopy, jednak dla wielu najbardziej efektywnym urządzeniem jest laser.

Lasery różnią się od siebie i oferują różne możliwości w zależności od tego jaki sprzęt wybierzemy. Dobrym przykładem lasera jest Fractal Lights FL 205 RG, czyli laser o dużych możliwościach, którego cena jest stosunkowo niewygórowana, dzięki czemu pozwolić sobie na niego może wiele klubów muzycznych. Urządzenie to posiada dwa lasery; zielony i czerwony, które nie muszą puszczać prostych wiązek światła, ponieważ mogą poruszać się niezależnie, czasem tworząc efekt załamywania się i przechodzenia przez siebie, co wygląda bardzo imponujące. Dzięki takim możliwościom połączonych z charakterystyczną wiązką lasera, urządzenie zdaje się malować w powietrzu kształty, co może znacznie uprzyjemnić występ muzyczny.

Urządzenie posiada aż sto wbudowanych presetów, przy czym każdy z nich charakteryzuje się inną pracą lasera, dzięki czemu wiązki światła zawsze poruszają się inaczej, nie wzbudzając w widowni efektu rutyny i znudzenia. Urządzenie to posiada także bardzo czuły mikrofon służący do sterowania głosem. Lasery doskonale sprawdzają się w ciemnych pomieszczeniach i można je łączyć z innymi sprzętami, na przykład wytwornicami tworzącymi mgłę przez którą może przechodzić laser, tworząc bardzo interesujący efekt.