Syntezator gitarowy Roland GR-55

Syntezatory gitarowe, mimo że z zasady są świetnym pomysłem, nigdy nie zdobyły zbyt dużej popularności, ponieważ nie zawsze działają one dobrze. Można się o tym przekonać biorąc do ręki dowolny ze starszych syntezatorów gitarowych i uderzyć wszystkie struny z włączonym presetem pianina, a doświadczymy istnej masakry – źle wykryte dźwięki oraz dużą latencje. To powód dla którego większość gitarzystów jest zrażona do tego typu efektów.

Firma Roland, która zajmuje się budową syntezatorów gitarowych od lat 70 ubiegłego wieku, mimo wszystko nie zaprzestała walki. Jej najnowszy syntezator GR-55 może zmienić podejście niektórych zawiedzionych giatrzystów. Firma twierdzi, że jest to najszybszy i najlepiej reagujący na grę efekt jaki kiedykolwiek wyprodukowała.

Po za brzmieniami syntezatora, GR-55 posiada również technologię modelowania brzmień gitarowych COSM, znaną z produktów marki BOSS. Dodatkowo dostajemy możliwość prosty looper, zinterfejs USB oraz MIDI, a także możliwość odtwarzania plików dźwiękowych bezpośrednio przez efekt. Na koniec warto wspomnieć, że obsługa GR-55 została maksymalnie uproszczona, tak żeby nawet początkujący sobie z nią poradzili.

Efekt można znaleźć w sklepie: http://hurtowniamuzyczna.pl/offer/250/13317/roland-gr-55-syntezator-gitarowy.html